Jdi na obsah Jdi na menu
 

Klubovní oběžník GlenYan

GlenYan je název oběžníku našeho klubu. Ve svých dobách jsme se snažili o pravidelnost jeho vydávání a to ve frekvenci jedenkrát měsíčně. V takovém pravidelném GlenYanu se začíná výčtem a zhodnocením uplynulých podniků, zpravidla víkendových akcí a výprav klubu, následují různé informace a statistiky - výsledky bodování, Bílého pera či docházky. Glenyan pokračuje důležitými zprávami ze života klubu, informacemi o dlouhodobé hře, říká, jaké větší podniky nás čekají a co se chystá. V poslední době (rok 1995) se velmi rozšířilo i soutěžení na stránkách našeho oběžníku - jednotlivé zkoušky a hry se vyhlašují o Solidy nebo o Pesos do Zlaté horečky.

Jaká je vlastně historie našeho oběžníku? Jako první vyšel oběžník, který nesl úplně obyčejný název OBĚŽNÍK KLUBU Č. 1 a přinášel úvodní legendu a stručná pravidla k chystané dlouhodobce Zlatá horečka. Tento oběžník nevyšel, jak by se mohlo zdát, na začátku školního roku 1994 (kdy začala dlouhodobá hra na motivy aljašských povídek Jacka Londona), ale již 17. srpna 1993!

Druhé číslo čili OBĚŽNÍK KLUBU Č. 2 vyšel krátce na to 4.9.1993 a informoval členstvo o změnách v klubu, o hře Zlatá horečka, přinesl i několik tábornických pomůcek jako obtočnová souhvězdí, šest základních uzlů, semafor (příloha tuším nevyšla) a tabulku Expresní štafety našeho klubu.

Obě čísla sepsal Milan. Zlatá horečka se nakonec vzhledem k nízkému počtu členů a jejich nepravidelné docházce nerozběhla. Třetí číslo OBĚŽNÍKU bylo vypsáno přímo do druhé kroniky a byla to víceméně snůška statistik.

Od března roku 1994 dostal oběžník klubu nejen nový název, ale především novou podobu, které se držíme víceméně dodnes. Prvních devět čísel sepsal Milan a je tak trochu zajímavé, že deváté číslo bylo vlastně takovým reprintem prvního čísla OBĚŽNÍKU (legenda Zlaté horečky). Desáté číslo, které vyšlo v říjnu roku 1994, napsal Alda. Od jedenáctého čísla byl autorem GlenYanu opět Milan. Od roku 2000 vydal několik navazujících čísel klubovního oběžníku Čiki. Celkem vyšlo necelých 50 čísel oběžníku klubu.

 

Kam dál: Členové klubu | Divošské symboly | Historie | Kroniky | Klubovny | Tábory Divochů | Tábory Bobří stopy | Zpěvníky | Divošské časopisy | Klubovní oběžník GlenYan | Dlouhodobé hry | Nováčkovská stezka | Fotbalové turnaje | Šprtec | Desetiboj | Závod ducha i těla | O gordický uzel | Boj o ježka v kleci | Matematiko | Koalice

 

Vložil Milan (8.5.2020)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář