Jdi na obsah Jdi na menu

Fotbalový turnaj O pohár Osmičky 1997

Neděle 19. října 1997, hřiště Holedná v jundrovské oboře

Ani letos se neporušila tradice podzimního turnaje O pohár Osmičky. Dokonce zůstal i zvyk, že jsme se domluvili na minulou neděli 12. října, ale samozřejmě děsně pršelo (jako vždycky, když je domluvenej fotbal) a tak se to sešlo až tento víkend. Teda sešlo - on tu skoro nikdo nebyl, dohromady devět lidí a z toho ještě ti dva noví, Mirek a Robin, kteří láskou k fotbalu zrovna nehýří. Napřed jsme si zahráli Ringo a ke druhé hodině odpolední vypukla ta sláva. Nastoupila proti sobě dvě družstva jakožto Světlá minulost a supertým FC DD Herbalife. První zápas jsme vyhráli 12:6, ostatně, to lze poznat z tabulky. Druhé utkání jsme vypustili a prohráli 6:10 a drama tak mohlo vyvrcholit v posledním, třetím a rozhodujícím zápase. V normální hrací době, tedy po dvakrát 15 minutách to skončilo 8:8 a rozhodovalo se v prodloužení. Tam udělali soupeři pár chyb a po brejcích to bylo jasné - pohár putuje k FC DD Herbalife! Úroveň tohoto ročníku celkem za nic nestála, lidí stačilo sotva na dva týmy (ne jak loni čtyři mančafty) a taky ta skutečnost, že tři lidi hráči dali 15 a více branek za tři zápasy kvalitě turnaje moc nepřidává. Za rok snad líp.